czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2015
  • 9 czerwca 2015
  • wyświetleń: 14694

Zapaleńcy 2015 - wideo i zdjęcia

Setki czechowiczan bawiły się w sobotę 6 czerwca podczas Aktywnego Dnia Dziecka - Zapaleńcy 2015. W Parku na osiedlu Renardowice w Czechowicach-Dziedzicach pojawiły się całe rodziny. Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich zorganizowano Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

ReklamaWydanych zostało 650 kart uczestnika. Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich dwóch edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. W strefach aktywności, których było 21, odbywały się, między innymi, pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, strzelectwo oraz zmagania w różnego rodzaju grach (np. Taroki) i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, szachy), a dodatkowo prezentacje z zakresu kultury i czytelnictwa. Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefę odkrywców, frywolitki oraz wybuchowe doświadczenia i eksperymenty.

Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 8 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. W ciągu niespełna dwóch godzin wydane zostały wszystkie karty, a w ślad za nimi również - dosłownie rozchwytywane przez uczestników - koszulki.

Zapaleńcy 2015 - 06.06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Na scenie pojawiły się grupy artystyczne - muzyczne, taneczne i kabaretowe, działające przy czechowickich szkołach, których występy były przeplatane rozmaitymi pokazami. Można było zobaczyć między innnymi: Zespół Wokalny "Siódemkowe Nutki" SP7 - solo Wiktoria Gwizdoń, Grupę hiphopową, Grupę teatralną "Fajni i Skromni" GP1, Mażoretki "Perfekto", Spotkanie z wybuchowymi żywiołami, Zespół Gimnastyki Artystycznej "Reflex" z POPP Art, Zespół Gimnastyki Artystycznej PINK z SP2, "Jedynka tańczy i śpiewa" GP1, Małe Movimento Szkołę Tańca "Cubana" Bielsko-Biała.

Poza sceną obywały się pokazy ratownictwa drogowego oraz sprzętu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przed 19.00 organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników imprezy do wspólnego zdjęcia w koszulkach Zapaleńców 2015. Na finał sceną zawładnął Mistah Lego z zespołem, którego koncert zakończył tegoroczną, trzecią już edycję Aktywnego Dnia Dziecka.

Zapaleńcy 2015 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice i Lesisko oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Bielska Kraina".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.