czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1896

Sukces przyszłej informatyczki

Strona internetowa międzynarodowego projektu Sierpinski Carpet Project, realizowanego w ZSTiL, została zauważona i doceniona nie tylko w naszym kraju, ale również w Hiszpanii.

Reklama

ZSTiL, ierpinski Carpet Project
Autorka i jej koledzy uczestniczą w zajęciach z projektu. · fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


Witrynę tę zaprojektowała i wykonała Julia Kozik, uczennica kształcąca się w zawodzie technik informatyk w klasie 2Ta Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. St. Staszica.

Wspierana przez Grażynę Skęczek (szkolnego koordynatora Sierpinski Carpet Project) Julia w swojej pracy wykorzystała wiadomości matematyczne i umiejętności z zakresu przedmiotów zawodowych. Strona jest estetyczna, interesująca i systematycznie aktualizowana przez autorkę.

Kilka tygodni po opublikowaniu w internecie witryny opracowanej przez Julkę, na głównej stronie projektu - autorstwa hiszpańskich webmasterów - pojawiła się polska flaga, a na niej łącze do naszej szkolnej podstrony projektu. Fakt ten pozwala na nawiązywanie kontaktów z młodzieżą innych krajów i popularyzację działalności czechowickiego ZSTiL w świecie. Julka znalazła też w zasobach sieciowych inne łącza do swojej witryny.

Doceniona autorka przyznaje skromnie, że wykorzystała najprostszy aparat projektowania stron internetowych, pragnie doskonalić swój warsztat pracy i poznawać nowe metody webmasterskie.

Anna Kortyna

źródło: ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.