czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 listopada 2005
  • wyświetleń: 969

Stypendia po nowemu

Od kilku lat radni przyznawają uzdolnionym, młodym mieszkańcom czechowickiej gminy stypendia. To finansowe wyróżnienie otrzymują ci, którzy odnoszą znaczące sukcesy. Niemal od samego początku wokół przyznawania stypendiów było wiele dyskusji i kontrowersji. Aby uniknąć kłótni i nieporozumień, radni zmienili zasady przyznawania tego finansowego wyróżnienia.

O stypendium w dziedzinie kultury i sztuki, kultury fizycznej oraz oświaty i nauki mogą ubiegać się wybitnie uzdolnieni uczniowie od trzeciej klasy gimnazjum oraz studenci do 25 roku życia. Muszą mieszkać na terenie czechowickiej gminy. Z wnioskiem o przyznanie stypendium, oprócz osoby zainteresowanej (lub opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej), wystąpić mogą również m.in. burmistrz, komisje stałe Rady Miejskiej, stowarzyszenia i organizacje kultury fizycznej, kultury i sztuki oraz przedstawiciele placówek oświatowo-wychowawczych mających siedzibę w Czechowicach-Dziedzicach.

Więcej czytaj w Echu

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.