czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2015
  • 1 lipca 2015
  • wyświetleń: 3444

Finał Comeniusa w PG 3 - zdjęcia

Po dwóch latach intensywnej współpracy międzynarodowej Partnerski Projekt Szkół Comenius realizowany w Publicznym Gimnazjum nr 3 został podsumowany podczas szkolnej uroczystości "Finał Comeniusa 2013 -15".

Reklama

Finał Comeniusa w PG 3 - 06.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


Impreza była okazją do wspomnień i refleksji z podróży po Europie - Słowacji, Turcji, Grecji, Litwy i Niemiec oraz wizyty 38 zagranicznych gości w GP 3 w maju ubiegłego roku. Klub Comeniusa, Zespół Comeniusa oraz uczniowie klas 1-3 przedstawili rezultaty 2-letniej pracy projektowej. Postać podróżnika wędrującego przez poszczególne etapy projektu od Koszyc przez Czechowice-Dziedzice po Hamburg odzwierciedlała przemianę naszych uczniów podczas trwania projektu - początkujący Młody Europejczyk ( Jakub Wójcik z kl. 3c ) zdobywa z czasem społeczne doświadczenie, obycie w świecie, coraz lepiej włada obcymi językami, poznaje wartościowe autorytety, uczy się dokonywać życiowych wyborów i jest przygotowany do podejmowania wyzwań w przyszłej pracy zawodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - koordynator ds. międzynarodowej współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach p. Joanna Sobotnik, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych p. Andrzej Kamiński, przedstawiciele Hospicjum św. Kamila z Bielska-Białej p. Jadwiga Dziech i p.Zbigniew Olszowski, Przewodniczący Rady Osiedla "Tomaszówka" p. Janusz Uszok, redaktor "Gazety Czechowickiej" p. Barbara Siemińska, a także absolwenci GP 3 biorący udział w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

Taniec, śpiew i scenki były atrakcyjnym uzupełnieniem słownej kroniki projektu. Rezultaty pracy uczniów i nauczycieli zostały ujęte w takie dziedziny jak kultura i zabytki, wolontariat, autorytety, twórczość i sztuka, gadżety, produkty, humor i zabawa, radość, taniec, sport i fairplay, reklama Czechowic-Dziedzic. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum mogli poczuć atmosferę zagranicznych podróży oglądając tematyczne filmy i prezentacje multimedialne, witając kolorowo przebranych uczniów odgrywających międzynarodowe delegacje z krajów partnerskich, podziwiając sportowe umiejętności uczniów z kl. 3a (Marek Lech, Adrian Herok),turecki taniec i rytmiczną Zorbę oraz Poetry Slam - wiersz, który zwyciężył w konkursie literackim w Hamburgu w wykonaniu Karoliny Kaniuch z kl. 3d.

Na zakończenie goście otrzymali pamiątkowy projektowy kalendarz z europejskimi autorytetami na 2016 rok a uczniowie zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Koordynator podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za wspaniałą współpracę. Goście podsumowując projekt podkreślili jego duże znaczenie dla rozwoju szkoły, kształcenia postawy wolontaryjnej i reklamy Czechowic-Dziedzic wśród szkół europejskich. Jeszcze przez długi czas będziemy korzystać z wartościowych projektowych doświadczeń, upowszechniać efekty współpracy i przede wszystkim rozwijać nawiązane międzynarodowe kontakty.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej ze środków programu "Uczenie się przez całe życie" - Comenius.

Ewa Dobija

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.