Wiadomości

  • 8 lipca 2015
  • wyświetleń: 14882

Nawałnica: wizyta wicewojewody

Do Czechowic-Dziedzic przyjechał Wicewojewoda Śląski Mirosław Szemla. Wspólnie z Burmistrzem Czechowic-Dziedzic Marianem Błachutem, jego zastępcami: Maciejem Kołoczkiem i Pawłem Mrowcem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym oraz towarzyszącą wojewodzie Magdaleną Szewczuk-Szturc, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, udali się na objazd miejsc, w których dzisiejsza nawałnica dokonała szczególnie dużych zniszczeń.

Wizyta wicewojewody w Czechowicach-Dziedzicach - 08.07.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wojewoda i burmistrz pojawili się najpierw w budynku socjalnym przy ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Tu rankiem sytuacja była szczególnie krytyczna, bo upadające pod naporem wiatru drzewo uszkodziło napowietrzną sieć gazową. Zanim sytuację udało się opanować, mieszkańców - około setkę ludzi, w tym rodziny z małymi dziećmi - trzeba było ewakuować z budynku. Na szczęście okazało się, że ewakuowani do podstawionych autobusów ludzie, mogli po pewnym czasie wrócić do swoich mieszkań i nie trzeba było ich przenosić do budynku SP nr 4, gdzie już przygotowywano dla nich tymczasowe miejsca.

Objeżdżając gminę, wicewojewoda oraz burmistrz pojawili się w wielu miejscach, w których poranna wichura dokonała spustoszeń. Znalazły się wśród nich zarówno prywatne posesje, jak i tereny oraz obiekty należące do gminy, czy parafii. Samorządowcy proponowali pomoc i rozmawiali z mieszkańcami. Wszędzie konkluzja była podobna - największych zniszczeń dokonały upadające drzewa, łamane jak zapałki, lub wyrywane z korzeniami...

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.