czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 2749

Foto: zawody sportowo-pożarnicze

Jak co roku, w sobotę, 4 lipca, strażacy z całej gminy spotkali się, aby rywalizować w zawodach sprawdzających wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną.

Reklama

Zawody sportowo-pożarnicze w Bestwinie - 4.07.2015 · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


W pełnym rynsztunku bojowym strażacy młodzieżowcy, druhny i druhowie stawili się o godzinie 9.00 na boisku sportowym w Bestwinie, by walczyć o puchary i dyplomy, a co najważniejsze, o prestiż, wszak zawodom tym, podobnie jak piłkarskim derbom towarzyszą nie lada emocje.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe wg regulaminu dla MDP 2010, sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe wg regulaminu 2011. Osobno odbył się konkurs musztry o puchar członka zarządu wojewódzkiego ZOSP w Katowicach, a zarazem wicewojewody śląskiego Mirosława Szemli.

W zawodach udział wzięły cztery drużyny męskie, 2 kobiece, 2 młodzieżowe oraz startująca z nimi drużyna młodzieżowa OSP Kaniów, która z uwagi na młody wiek nie mogła jeszcze być brana pod uwagę w punktacji drużyn MDP.

Zmagania strażaków, oprócz wspomnianego wicewojewody obserwowali: zastępca wójta Marcin Kanik i Halina Grygierzec - pełnomocnik wójta ds. Obrony Cywilnej i Ochrony Informacji Niejawnych oraz przedstawiciele władz strażackich: prezes zarządu gminnego ZOSP RP Herbert Szeliga, członek zarządu powiatowego ZOSP Grzegorz Gawęda, komendant gminny Grzegorz Owczarz, a także prezesi i naczelnicy gminnych jednostek. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Witold Biela z PSP w Bielsku - Białej, natomiast w skład komisji wchodzili druhowie z Komendy Miejskiej PSP.

W klasyfikacji generalnej zawodów w grupie mężczyzn zwyciężyła OSP Bestwinka - 108, 72 pkt., drugie miejsca zajęła OSP Kaniów - 121,76 pkt., trzecie OSP Janowice - 128,02 pkt., czwarte OSP Bestwina - 140,81 pkt. W grupie kobiet również najlepsze były druhny z OSP Bestwinka - 136,03 pkt, drugie były ich koleżanki z OSP Bestwina - 158, 32.

W klasyfikacji generalnej drużyn MDP sklasyfikowano tylko dwie drużyny, mimo iż startowała drużyna MDP z OSP Kaniów i okazała się najlepsza, ale z uwagi na zbyt dużą ilość zawodniczek i zawodników młodszych od pozostałych uczestników nie mogła być ujęta w końcowym protokole i takim sposobem pierwsze miejsce zajęła MDP z Bestwinki - 901,19 pkt., a drugie MDP z OSP Janowice - 856,06 pkt.

Wicewojewoda śląski Mirosław Szemla swój puchar dla najlepszej drużyny w musztrze wręczył kapitanowi kaniowskiej OSP - naczelnikowi Andrzejowi Janeczko. W mowach końcowych podkreślono, że mimo lejącego się z nieba żaru i obowiązkowego stroju strażaków, który w taką pogodę utrudniał rywalizację, wszyscy dawali z siebie wszystko i osiągali znakomite rezultaty. Gratulowano zwłaszcza młodzieży z Kaniowa, wróżąc jej w przyszłości wiele sukcesów, jeśli wytrwa w swoim zapale.

Jerzy Zużałek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.