czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2015
  • 17 lipca 2015
  • wyświetleń: 1718

Nadchodzi kolejna fala upałów

Dobra wiadomość dla urlopowiczów! W piątek i sobotę w ciągu dnia temperatura maksymalna przekroczy 30 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności.

Reklama

wakacje, dziewczyny w kapeluszach
Nadchodzi kolejna fala upałów. · fot. Patrycja Głowacka


W piątek (17.07) i sobotę (18.07) prognozowane są upały. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura maksymalna w dzień osiągnie ponad 30 stopni Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Dzieci oraz osoby starsze powinny ograniczyć do niezbędnego minimum czas przebywania na słońcu, zwłaszcza w czasie najintensywniejszego jego działania tj. w godzinach od 12.00 do 15.00. Pamiętajcie też, by też spożywać dużą ilość płynów, najlepiej wody oraz nosić okrycia głowy w celu ochrony przed działaniem promieni słonecznych.

Policja również apeluje o zachowanie ostrożności, przede wszystkim zwraca uwagę, aby w zamkniętych samochodach, miejscach szczególnie nasłonecznionych oraz na otwartym terenie nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych czy seniorów. Przypomina również o zwierzętach, które także odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. W tym czasie należy zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.