Wiadomości

  • 20 lipca 2015
  • wyświetleń: 4241

Korki na DK-1 przez montaż ekranów

Trwa montaż ekranów dźwiękochłonnych na krajowej "jedynce" na wysokości Goczałkowic-Zdroju. Dla kierowców przejazd tą trasą wiąże się z niemałymi utrudnieniami. Dodatkowo, w poniedziałek zmieniła się organizacja ruchu w tym miejscu. Korki sięgają Czechowic-Dziedzic.

DK1, DK-1, ekrany, budowa, Goczałkowice
Budowa ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju · fot. pless.pl


Od czerwca na DK-1 w naszym powiecie prowadzone są prace polegające na budowie ekranów dźwiękochłonnych. Dzięki tej inwestycji Goczałkowice-Zdrój będą mogły utrzymać status uzdrowiska.

Ekrany zostaną zamontowane po obydwu stronach drogi na łącznej długości 3723 metrów wraz z czterema wyjściami awaryjnymi. W planach jest obsadzenie ich roślinnością pnącą. Dodatkowo pojawią się przy trasie stalowe bariery ochronne. Prace wykonuje spółka Gominbud ze Skawiny mają zakończyć się do 30 listopada. Koszt inwestycji to prawie 11 mln złotych.

W cierpliwość muszą uzbroić się kierowcy. W czasie trwania inwestycji na tym odcinku muszą sobie radzić ze sporymi utrudnieniami. W związku ze zwężeniem drogi tworzą się korki, najpierw w stronę Bielska-Białej, a od poniedziałku (20 lipca) na odcinku drogi w kierunku Pszczyny. Jak sygnalizują nam kierowcy, samochody poruszają się z niewielką prędkością już od wiaduktu nad torami kolejowymi w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.