Wiadomości

  • 22 lipca 2015
  • wyświetleń: 5619

Pijany kierowca dachował Fiatem

Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie 48-letniego kierowcy Fiata Punto, który we wtorek wieczorem zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. Najpierw uderzył w betonowy słup, a następnie dachował. Sprawca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych i polisy OC.

Do zdarzenia doszło około 17.30 w Zabrzegu na ul. Waryńskiego. Kierowca fiata nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Zjechał na pobocze, uderzył w betonowy słup, a następnie dachował. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu. Na skutek zdarzenia odniósł poważne obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. W czasie sprawdzeń okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych i polisy OC.

Niemal w tym samym czasie w Zabrzegu na ul. Sikorskiego czechowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej innego nietrzeźwego kierowcę. 30-latek kierujący oplem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat za kratami.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.