czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 7857

Kogut i Kurka w Goczałkowicach

Pamiętacie Dworek Alkazja w goczałkowickim uzdrowisku? Od kilku miesięcy w tym miejscu działa nowa, ciekawa restauracja Kogut i Kurka. Ciekawa, bo serwuje dania kuchni śląskiej w dwóch odsłonach - tradycyjnej i fantazyjnej, inspirowanej kuchnią fusion.

Reklama

Restauracja Kogut i Kurka
Wnętrze restauracji Kogut i Kurka · fot. kogutikurka.pl


W menu znajdziemy więc tradycyjną "Kaczkę po Ślunsku" z modrą kapustą i śląskimi kluskami (36 zł), ale także fantazyjną "Wstawioną Kaczkę" w sosie cydrowym, podaną z ziołowymi kopytkami i marynowanymi buraczkami (40 zł). Jest też pstrąg. W tradycyjnej karcie jest on smażony na maśle, podany z frytkami i surówką (29 zł), a w fantazyjnej mamy filet z pstrąga, przełożony pesto z orzechów laskowych, na gorącej sałatce z kaszy pęczak (36 zł).

restauracja kogut i kurka
Wstawiona Kaczka czyli filet z kaczki sous vide w sosie cydrowym, podany z ziołowymi kopytkami i marynowanymi buraczkami. · fot. kogutikurka.pl


W zupach też tradycyjnie i fantazyjnie. Po jednej stronie mamy domowy rosół (10 zł) czy żurek (12 zł), po drugiej aksamitny krem z kalarepy z kaszą jaglaną, złamany prażonym słonecznikiem i odrobiną słodkiej śmietany (10 zł).

Restauracja Kogut i Kurka
Restauracja Kogut i Kurka mieści się w Goczałkowicach-Zdroju przy ulicy Uzdrowiskowej 71 · fot. kogutikurka.pl


Desery też niczego sobie. W menu m.in. parfait chałwowe z bakaliami i sosem wiśniowym (10 zł) lub gruszka szafranowa podana na sosie waniliowym (16 zł). Menu dopełniają dania wegetariańskie i dania dla dzieci.

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.