Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2005
  • wyświetleń: 832

Jak działają kieszonkowcy?

Złodzieje kieszonkowi posługują się kilkoma technikami, z których najpopularniejszą jest "sztuczny tłok". Nagły ścisk przy wsiadaniu z pociagu czy autobusu może być sygnałem, że kieszonkowcy są w akcji.

Pomocnicy złodzieja popychają swą ofiarę w kierunku "robotnika", czyli właściwego złodzieja, a ten sprawnie obmacuje kieszenie i wyciąga zdobycz. Portfela czy portmonetki nie chowa przy sobie, lecz szybko przekazuje pomocnikowi, który natychmiast opuszcza miejsce zagrożone. Gdyby okradziony zorientował się, że stracił portfel, kieszonkowiec nie ma przy sobie żadnych kompromitujących go przedmiotów. - Zbliża się gorączka przedświątecznych zakupów. Dlatego apelujemy o ostrożność i baczniejsze zwracanie uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Nasz pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność - bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy - apeluje rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.