czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2015
  • wyświetleń: 1264

Lekcje z ZUS dla uczniów

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w projekcie pt. "Lekcje z ZUS".

Lekcje z ZUS dla uczniów


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bielsku-Białej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne - nauczycieli oraz uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Ubezpieczeń Społecznych, do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Lekcje z ZUS". Projekt przybliża uczniom niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych w prosty i ciekawy sposób. Dziedzina to trudna, ale istotna dla każdego, kto wchodzi w dorosłe życie.

Dla uczniów biorących udział w projekcie organizowany jest konkurs wiedzy o ubezpieczeniach pod hasłem "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Warunkiem startu w konkursie jest realizacja programu edukacyjnego "Lekcje z ZUS" i zgłoszenie szkoły do konkursu w terminie do 30 października.

Na czym polega realizacja projektu? Nauczyciele, którzy przystąpią do projektu będą mieli za zadanie przeprowadzenie zajęć obejmujących cztery lekcje o tematyce ubezpieczeń społecznych i świadczeniach przysługujących z tego tytułu. Lekcje mają dać uczniom praktyczną wiedzę niezbędną przyszłym przedsiębiorcom, umożliwią podejmowanie świadomych decyzji.

Na stronie internetowej pod adresem www.zus.pl/edukacja znajdują się materiały zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, biorących udział w realizacji projektu. Nauczycielom, którzy przystąpią do projektu Oddział może zapewnić konsultacje, mające na celu omówienie strony merytorycznej lekcji.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.