Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1416

Kukiz wybrał trójkę z naszego okręgu

Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku opublikował nagranie, na którym prezentuje osoby znajdujące się na jego listach wyborczych do Sejmu. W bielskim okręgu wyborczym na pierwszym miejscu znalazł się bielszczanin Jerzy Jachnik, znany m.in. z organizacji kampanii Kukiza w wyborach prezydenckich.

- Listy są już ustalone. Cały proces tworzenia list to były wasze oddolne decyzje, później delikatnie korygowane przez radę społeczną Ruchu Kukiz'15 - mówił polityk.

Spośród 920 nazwisk Kukiz wymienił trzy, które w nadchodzących wyborach będą kandydować do Sejmu z okręgu bielskiego. Liderem okręgu 27 został bielszczanin Jerzy Jachnik, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. "Dwójkę" otrzymał Damian Machej z Zebrzydowic, a trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Piechaczkowi z Czechowic-Dziedzic.

Nazwiska kandydatów mają zostać podane w najbliższych dniach. - W tej chwili z tych pierwszych trójek zrobiliśmy sobie taką wstępną mikrostatystykę: 75% wymienionych osób posiada wykształcenie wyższe, bądź jeszcze wyższe, czyli tytuły doktorskie i profesorskie. Staraliśmy się trzymać tego podstawowego kryterium, czyli między 25. a 45. rokiem życia - powiedział na zakończenie Paweł Kukiz.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.