czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2005
  • wyświetleń: 995

Czechowice-Dziedzice na etykietach

„Czechowice-Dziedzice na etykietach” to tytuł kolejnej wystawy, którą można podziwiać w Galerii „EX Libris” przy Filii nr 10. W galerii, od 5 grudnia, zaprezentowane zostaną unikatowe etykiety zapałczane z bogatego zbioru pana Kazimierza Widucha z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Pan Kazimierz jest jednym z dziesięciu filumenistów w Polsce zbierający etykiety zapałaczane. Jego zbiory liczą ponad 30 tysięcy etykiet i prawie tyle samo zapasów jest do wymiany. Klasery, segregatory, własnoręcznie wykonane pudełka szczelnie wypełniają nie tylko pokój, ale również strych i piwnicę. Teraz Pan Kazimierz chce pokazać swoje zbiory czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz odwiedzającym galerię.

To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć jak etykiety zapałczane odtwarzają historię naszego miasta i dzieje regionu. Serdecznie zapraszamy. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania z autorem wystawy, szczegóły pod nr tel. 214 57 80 lub w Filii nr 10, ul. Węglowa 56 (podziemie kościoła pw. św. Barbary).

Katarzyna Piela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.