Wiadomości

  • 23 września 2015
  • wyświetleń: 3875

Platforma walczy o "maksa"

Pięć mandatów, czyli tyle samo ile w poprzednich wyborach do Sejmu, to cel wyznaczony przed Platformą Obywatelską w naszym okręgu wyborczym nr 27. PO jako jedna z ostatnich partii rozpoczęła kampanię parlamentarną w Bielsku-Białej.

Konferencja Platformy Obywatelskiej - 21.09.2015 · fot. bielsko.info


Na konferencji prasowej w bielskiej siedzibie partii zjawiła się ścisła czołówka listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu oraz obaj kandydaci do Senatu. Politycy przedstawili własną koncepcję na Polskę. - Zawsze jest tak, że jak się długo rządzi, to władza się zużywa i mamy tego świadomość. To co zaproponowaliśmy w naszym programie dla Polski jest naprawdę nowatorskie. Dołożymy wszelkich starań, aby przekonać Polaków, że warto jeszcze raz nam zaufać. Nie będzie to łatwe zadanie, ale my się trudnych zadań nie boimy - mówiła poseł Mirosława Nykiel, liderka listy PO w okręgu nr 27.

A w programie partii, która przez osiem lat rządziła Polską, jest m.in. obniżenie podatków, likwidacja umów śmieciowych, budowa 50 tys. mieszkań na wynajem, kontynuacja programu budowy dróg gminnych i powiatowych. Środki na ten cel mają się znaleźć, gdyż procedura nadmiernego deficytu została zdjęta. - Możemy sobie teraz popuścić pasa, ale dalej trzeba to robić mądrze i rozsądnie - poinformował Jarosław Klimaszewski, szef struktur Platformy Obywatelskiej na Podbeskidziu. Sam w wyborach nie kandyduje, gdyż wyznaczył sobie inny cel.

Konferencja Platformy Obywatelskiej - 21.09.2015
Konferencja Platformy Obywatelskiej - 21.09.2015 · fot. bielsko.info


- Jestem jedynym gościem przy tym stole, który nie kandyduje, ale też nie bez powodu. Rolą, którą de facto sam sobie wyznaczyłem, jest zaświadczenie o wiarygodności tych osób. Ostatnie osiem lat dla naszego miasta i naszego regionu to był okres zdecydowanego rozwoju. Wszystko dzięki dobrej współpracy samorządu z rządem. Ci ludzie już wiele dobrego zrobili dla Bielska-Białej, mam nadzieję, że dalej będą to robić - stwierdził Jarosław Klimaszewski, który od trzech kadencji pełni funkcję radnego.

W ubiegłych wyborach do Sejmu Platforma Obywatelska zdobyła w Bielsku-Białej pięć mandatów, o dwa więcej niż Prawo i Sprawiedliwość. - Był to duży sukces, ponieważ wcześniej mieliśmy cztery mandaty. Jak walczymy to walczymy o maksa. Chcemy utrzymać ten status i uznamy to za sukces - zakończyła Mirosława Nykiel.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.