Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 października 2015
  • wyświetleń: 2323

Integracja czechowickich szkół

"Integracja wymaga akceptacji obu stron" - pod takim hasłem w środowy poranek, 22 października spotkali się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 oraz uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 4 z Czechowic-Dziedzic.

Integracja czechowickich szkół - 22.10.2015 · fot. Ilona Barańska


Uczniowie SP4 odwiedzili szkołę specjalną głównie po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej o działającym przy szkole stowarzyszeniu "Pomoc Raduje". Jego działalność omówiła dla nich pani Alicja Puzoń, która wyjaśniła, dlaczego taka organizacja powstała, komu ma służyć i jak działa. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów była przygotowana prezentacja Fundacji Aktywnej Rehabilitacji z Mikołowa i przeprowadzone przez nią warsztaty.

Fundacja ta pokazała, z jakimi problemami na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnością ruchową, które poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać jego budowę, złożyć wózek z czynników pierwszych w całość, usiąść w nim i próbować pokonać przeszkodę.

Poprzez zabawę połączoną z nauką, odkrywanie czegoś nowego uczniowie poznali się lepiej i miło spędzili czas. Poznać coś, aby to zrozumieć, a przez to zaakceptować i nie bać się inności - tak można podsumować spotkanie, które dało wiele radości uczniom z obu szkół.

Ilona Barańska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.