czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2015
  • wyświetleń: 4008

Jesienny bal w Przedszkolu nr 9

Naukowcy oraz dietetycy nieustannie przekonują, że w okresie intensywnego i szybkiego rozwoju naszych pociech niezwykle ważna jest zdrowa dieta bazująca na warzywach, owocach i sokach, będących źródłem cennych składników i dostarczających dziecku energii - tak bardzo potrzebnej do nauki i zabawy. Tak, taka jest teoria, ale wprowadzenie jej w życie to całkiem inna bajka.

„OWOCOWO - JARZYNOWY ZAWRÓT GŁOWY” … czyli jesienny bal w PRZEDSZKOLU NR 9


Oczywiście o tym, że owoce i warzywa są zdrowe, wiedzą nawet najmłodsze przedszkolaki ale jakim sposobem przekonać je do ich zjadania. Stanęliśmy zatem przed wyzwaniem: co zrobić, by nasze przedszkolaki z ochotą i na co dzień przyjęły do swojego "małego menu" owoce a szczególnie warzywa?
I tak oto 20 października w naszym przedszkolu odbył się jesienny bal, na którym obowiązywały stroje owocowe i warzywne.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor przedszkola pani Alicja Gach, która powitała wszystkie przedszkolaki uroczo i wręcz apetycznie prezentujące się w przepięknych, kolorowych przebraniach. W tym miejscu szczególnie pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za poświęcony czas, zaangażowanie oraz inwencję w przygotowaniu strojów na tę szczególną okazję. Wszystkie przedszkolaki wspólnie śpiewały i bawiły się przy znanych piosenkach, oczywiście warzywno-owocowych, a przy tym aktywnie brały udział w różnych zabawach zaproponowanych przez nauczycielki - panią Halinę Prystupa, Mariolę Dzikowską oraz Katarzynę Lach. Każda grupa miała okazję zaprezentować poznany na zajęciach wiersz lub piosenkę związaną z jesiennymi darami sadu i ogrodu a najstarsze przedszkolaki zaprezentowały kolegom teatrzyk "Na straganie" na podstawie utworu J. Brzechwy przygotowany pod kierunkiem nauczycielki Agaty Czuk.

Nie zabrakło również "witaminkowego poczęstunku" zauważalnie wyjątkowo zajadanego z ochotą i smakiem. Okazało się bowiem, że dzieci świetnie uczą się "wspólnego kosztowania" w towarzystwie i za przykładem innych dzieci, a bal będący podsumowaniem realizowanej z dziećmi tematyki "Lubimy owoce i warzywa", okazał się również dobrym sposobem na kształtowanie u przedszkolaków nawyków zdrowego odżywiania. Podsumowując - dzieciaki świetnie się bawiły i wszystkie obiecały jeść warzywa i owoce. Zabawa była wspaniała i z pewnością powtórzymy ją za rok, bo jak się okazało naprawdę warto!

Agata Czuk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.