Wiadomości

  • 1 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2525

Atrakcje listopadowe w Przedszkolu

Miesiąc październik i listopad obfitował w różnego rodzaju niespodzianki i atrakcje, które z pewnością zapadną na długo w pamięć naszym dzieciom. Przedszkolaki miały okazję poszerzać swoje horyzonty, uzupełniać wiedzę na różne tematy, wysłuchiwać ciekawostek i poznawać przedstawicieli różnych zawodów.

Atrakcje listopadowe w Przedszkolu nr 3 · fot. Barbara Wawak, Jolanta Piotrowska, Anna Szczyrek


Najważniejszym wydarzeniem końca października dla naszych przedszkolaków była wizyta policjanta, st. aspiranta Marcina Sztorca. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Każde dziecko mogło przymierzyć kamizelkę, wziąć do ręki lizak, latarkę, kask czy kajdanki. Dzięki tej wizycie z pewnością żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem.

Ciekawym wydarzeniem na początku listopada była wizyta pani Ireny Polok, leśnik z nadleśnictwa Bielsko, która przekazała wiele interesujących informacji o swojej pracy, drzewach i zamieszkujących w lesie zwierzętach. Młodzi przyrodnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat życia mieszkańców lasu oraz pracy leśnika. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki i drobne upominki od Nadleśnictwa Bielsko.

Kolejne niezwykłe wydarzenie w naszym przedszkolu miało miejsce 17 listopada. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście - panowie ornitolodzy Stanisław Gacek oraz Czesław Zontek.
Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wielu interesujących ciekawostek z życia ptaków, poznać bliżej niektóre znane im gatunki, a także zobaczyć narzędzia pracy ornitologa. Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało papierowy karmnik do samodzielnego złożenia.

Koncert muzyczny "4 pory roku w muzyce" to następna atrakcja w przedszkolu. Muzycy przygotowali dla dzieci wspaniałą podróż w świat pór roku. Głównymi instrumentami, który towarzyszyły w tej fantastycznej wycieczce, były trąbka i skrzypce, a przedszkolaki poprzez taniec i śpiew wzbogaciły program artystyczny.

Zaproszenie do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przyjęła pani Izabela Kwaśniak bibliotekarka z oddziału dziecięcego MBP. Dzieci miały przyjemność wysłuchać bajki "Tupcio Chrupcio". To było bardzo miłe spotkanie!

W dniu 25 listopada do przedszkola każde dziecko przyszło ze swoim ulubionym pluszakiem -Misiem. Przybyły misie małe, średnie i duże. Każdy był piękny i wyjątkowy. Święto Pluszowego Misia było okazją do wspólnych tańców i śpiewu. Zabawom nie było końca, na dzieci czekały różne atrakcje, quizy, konkursy. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i "misiowo" udany.


B. Wawak, J.Piotrowska, A. Szczyrek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.