Wiadomości

  • 14 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4637

Gmina finansuje budowę chodników

343 tysiące złotych wydała w tym roku Gmina Czechowice-Dziedzice na budowę chodników przy drogach powiatowych, znajdujących się na terenie miasta i sołectw. Chodniki w ciągu dróg powiatowych, których budowę w stu procentach sfinansowały Czechowice-Dziedzice, pojawiły się dzięki temu w Ligocie, Zabrzegu oraz w samym mieście.

Gmina finansuje budowę chodników · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Sytuacja, w której czechowicki samorząd przejmuje na siebie finansowanie budowy chodników w ciągu dróg administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej nie jest niczym nowym. W ciągu poprzednich czterech lat (2011 - 2014), Czechowice-Dziedzice wydały na budowę chodników powstających wzdłuż powiatowych dróg przeszło milion złotych.

W przypadku budowy chodnika w ciągu ulicy Miliardowickiej, na granicy Zabrzega i Ligoty, Gmina Czechowice-Dziedzice przejęła na siebie nie tylko sfinansowanie, ale i wykonawstwo zadania. W tym roku - zupełnie niedawno - powstał tam kolejny odcinek chodnika, o długości około 130 metrów. Wartość zadania wyniosła 80.036 złotych. Tegoroczna budowa chodnika wzdłuż będącej drogą powiatową ulicy Miliardowickiej to kontynuacja zadań podjętych już w latach poprzednich. Od 2012 roku Gmina Czechowice-Dziedzice wydała na ten cel 885.600 złotych.

Za pieniądze gminny wybudowany został również chodnik wzdłuż ulicy Do Zapory w Zabrzegu. Koszt realizacji inwestycji, na odcinku pomiędzy ulicami Gazy i Pytla, to 60 tysięcy złotych.

Chodniki budowane za pieniądze gminy wzdłuż dróg powiatowych, powstały w tym roku również w samych Czechowicach-Dziedzicach. Budowa chodnika w ciągu ulicy Drzymały kosztowała 65 tysięcy złotych. Kolejnych 60 tysięcy złotych wydały Czechowice-Dziedzice na budowę chodnika wzdłuż ulicy Nartowicza. Kosztem 78 tysięcy złotych z gminnej kasy powstał zaś nowy odcinek chodnika wzdłuż ulicy Ligockiej. Trzeba w tym miejscu dodać, że w ciągu tej powiatowej ulicy Gmina Czechowice-Dziedzice finansowała budowę chodników już w latach 2012 - 2014. Podobnie było w przypadku ulic: Do Zapory oraz Sikorskiego i Szkolnej.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.