Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2015
  • 27 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1711

Policjanci apelują o ostrożność

W ostatnim czasie w naszym województwie wzrosła liczba wypadków drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych - z ofiarami śmiertelnymi. Niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok obligują kierowców do większej ostrożności podczas jazdy. Policja apeluje także do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę oraz używali elementów odblaskowych.

Pogorszenie się warunków atmosferycznych - przymrozki, pierwsze opady śniegu i szybko zapadający zmrok - to czynniki, które utrudniają jazdę i zwiększają zagrożenie wypadkami. W ciągu ostatniego tygodnia w naszym województwie odnotowano 51 wypadków, w których 7 osób zginęło i 51 zostało rannych.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i podjęcie działań, mających na celu podwyższenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim poprzez: ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz wymianę opon z letnich na zimowe.

W aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni dla kierowców. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, kierujących policja prosi o wzmożoną ostrożność, a pieszych o korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Należy jednak pamiętać, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie samochodu, a przy ograniczonej widoczności jest to utrudnione.

Funkcjonariusze zwracają się także z apelem do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.