czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2016
  • 6 stycznia 2016
  • wyświetleń: 6068

Ścieżka rowerowa wokół jeziora

Osiem samorządów z trzech powiatów zaangażowało się w powstanie ścieżki rowerowej wokół Jeziora Goczałkowickiego.

Czy żeglarze wpłyną na jezioro?
Powstanie ścieżka rowerowa wokół Jeziora Goczałkowickiego.


Ścieżka rowerowa dookoła Jeziora Goczałkowickiego? Dlaczego nie. Trwają prace nad złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska. W projekt angażuje się aż osiem samorządów. - Ruszyliśmy ze współpracą samorządów dotyczącą budowy ścieżki rowerowej wokół Jeziora Goczałkowickiego. Koncepcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony pięciu gmin i dwóch innych powiatów. Podzieliliśmy się pracą, a kluczowym elementem jest znalezienie partnera po stronie czeskiej, który w podobnym zakresie realizuje projekt budowy ścieżek rowerowych - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza, który zainicjował spotkania w tym temacie.

Spotkanie ws. ścieżki rowerowej wokół Jeziora Goczałkowickiego - 12.2015 · fot. Powiat


Jako pierwsi rozmowy w pszczyńskim starostwie podjęli starostowie trzech powiatów: bielskiego - Andrzej Płonka, cieszyńskiego - Janusz Król i pszczyńskiego - Paweł Sadza. Natomiast początkiem grudnia w pszczyńskim starostwie odbyło się robocze spotkanie pracowników tych powiatów, a także pięciu gmin, przez które przebiegałaby ścieżka (Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Chybie, Strumień i Czechowice-Dziedzice). Samorządy przystąpiły do opracowania dokumentacji geodezyjnej i wytyczenia trasy ścieżki na swoim terenie.

Projekt jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców terenów wokół Jeziora Goczałkowickiego. Pozwoli na wykorzystanie dziedzictwa regionu przyrodniczego i turystycznego. W ramach projektu planowane jest powstanie nowych nawierzchni ścieżek, miejsc odpoczynku, punktów widokowych oraz oznakowania tras, co przyczyni się do poprawy warunków dla uprawiania turystyki rowerowej i biegowej w regionie. Szacunkowy budżet planowanego projektu to 10 mln zł. Ścieżka wokół Jeziora mogłaby mieć długość pomiędzy 30 a 40 km.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.