czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2016
  • 10 stycznia 2016
  • wyświetleń: 9538

Dart na stacji w Czechowicach

Od soboty 9 stycznia następne pociągi DART z polskiej Pesy wyruszyły w drogę. Nowoczesne składy kursują m.in. na trasie relacji Bielsko-Biała - Białystok. Od naszego czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie pierwszego pociągu DART tej relacji na stacji w Czechowicach-Dziedzicach.

dart, pesa
Pierwszy pociąg DART relacji Białystok-Bielsko, na stacji Czechowice-Dziedzice - 09.01.2016, godz 21:25 · fot. Pezda Szymon


Podróż z Czechowic-Dziedzic do stolicy województwa podlaskiego trwa tyle samo co dotychczas, czyli 7 godzin i 18 minuty Zmieniła się natomiast klasa pociągu. Dotychczas "Ondraszek" jeździł w ramach TLK (Twoje Linie Kolejowe). Od 9 stycznia jest już to kategoria InterCity. Bilety normalne na trasie Czechowice-Dziedzice - Białystok można kupić już od 59 zł.

PKP Intercity na zakup 20 nowoczesnych składów pozyskało ponad 545 mln unijnego dofinansowania. W sumie, PKP Intercity realizując program inwestycji taborowych na kwotę 5,5 mld zł, z sukcesem pozyskało z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 1,9 mld zł.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.