czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2861

Monitoring w Bestwinie

W niektórych miejscach na terenie gminy Bestwina pojawiły się już kamery monitoringu. Jak informuje Urząd Gminy, ich zadaniem jest głównie poprawa bezpieczeństwa, ale dzięki nim wykryto już również przypadki nielegalnego wyrzucania śmieci.

Przy okazji Artur Beniowski, wójt gminy Bestwina zaapelował, by do publicznych koszy nie trafiały domowe odpady, gdyż "ich obecność rażąco psuje estetykę miejscowości".

Jak czytamy na stronie urzędu, na wizerunek Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa wpływają nie tylko duże inwestycje, lecz i sprawy, na które wpływ ma każdy mieszkaniec. Poza tym wzrastają koszty gospodarki odpadami, gdyż gmina zmuszona jest płacić za wywóz śmieci niesegregowanych.

Monitoring w Bestwinie to nie tylko kamery stałe, lecz także mobilne fotopułapki umożliwiające "namierzenie" osób dewastujących środowisko naturalne swoimi odpadami. Władze gminy mają jednak nadzieję, że zadbamy wspólnie o czystość ulic i terenów zielonych i wyciąganie konsekwencji nie będzie konieczne.

aka / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.