Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1184

Kiedy było najcieplej,a kiedy mroźno?

Styczeń to tradycyjnie czas wielu podsumowań ubiegłego roku. Tym razem, wspólnie ze stacjameteo.pl, przyjrzeliśmy się jaka aura towarzyszyła nam przez ostatnich dwanaście miesięcy,

Kiedy był najcieplejszy dzień 2015 roku? W niedzielę, 9 sierpnia. Wtedy termometry pokazywały temperaturę 35,8C. Najzimniejszym z kolei dniem miniony rok nas pożegnał. 31 grudnia było -8,9C.

Opad całoroczny wyniósł w 2015 roku 274 mm i - jak podaje stacjameteo.pl - jest to wynik rekordowo niski. W naszym regionie najwięcej deszczu spadło w lipcu (67,8 mm), a najbardziej suchym miesiącem był październik (0.2 mm). Jeżeli przyjrzeć się pojedynczym dniom, to najwięcej deszczu spadło 26 maja - 20.4 mm.

Najmocniej w naszym regionie powiało 8 lipca - 91 km/h. Natomiast najbardziej wietrznym miesiącem był marzec ze średnią prędkością 3,3 m/s. Najwięcej burz było w lipcu, wtedy też była największa w województwie nawałnica.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.