czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4049

Ranking: gmina w ścisłej czołówce

Wysokie, piąte miejsce w kraju i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich. Wyróżnienie w Rankingu za 2015 rok nasza Gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie.

Czechowice-Dziedzice, zima, święta, ratusz, urząd
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Samorządy sklasyfikowane w Rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie oraz sprawne wydawanie środków zewnętrznych, pochodzących zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, opracowanie sektorowej (tematycznej) Strategii Rozwoju Gminy oraz działania promujące edukację, kulturę i sport.

Ranking Gmin i Powiatów prowadzony jest po patronatem medialnym tygodnika "Newsweek Polska", Magazynu Gospodarczego "Fakty" oraz dziennika ZPP "Warto Wiedzieć". Gmina Czechowice-Dziedzice jest w nim notowana od wielu lat i zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej klasyfikacji. Tegoroczne, piąte miejsce Czechowic-Dziedzic w skali całego kraju, oznacza dla gminy awans. Poprzednio - dwa lata z rzędu - Czechowice-Dziedzice zajmowały miejsce siódme.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.