czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3369

Jasełka dla babć i dziadków - zdjęcia

W środę, 20 stycznia w SP nr 2 w Ligocie zaprezentowane zostało przedstawienie jasełkowe: "Jezus przyniósł pokój i miłość", które połączone zostało z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Była to również okazja, by wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają naszą placówkę. To właśnie dzięki okazanej życzliwości i pomocy udało nam się w ubiegłym roku zrealizować kilka ważnych przedsięwzięć.

Przedstawienie jasełkowe w SP nr 2 w Ligocie - 20.01.2016 · fot. SP nr 2 w Ligocie


Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez panie: Marzenę Kocoń oraz Aleksandrę Greczkę. Przedstawienie jasełkowe: "Jezus przyniósł pokój i miłość" to dobrze znana wszystkim historia narodzin Jezusa, która tym razem zaprezentowana została z nieco odmiennej perspektywy. Dzięki relacji Marii - narratorki mogliśmy odbyć podróż w odległą przeszłość, poznać lęki i obawy kilkunastoletniej dziewczyny, mającej niebawem urodzić Jezusa - Bożego Syna.

Przedstawiona sytuacja: tułaczka, brak wolnych miejsc, uboga szopa, pozwoliły zgromadzonym w sali widzom na wczucie się w tę dramatyczną sytuację, a piękne pastorałki i piosenki sprawiły, że łezka zakręciła się w niejednym oku.

Całe przedstawienie wymagało wielkiego wysiłku i zaangażowania, zwłaszcza ze strony uczniów, ale dostarczyło również niezapomnianych wrażeń i zabawy. Talent wielu uczniów został dostrzeżony i nagrodzony gromkimi brawami przez uczestniczących w tym niezwykłym spektaklu.

Na szczególne słowa podziękowania zasługują: p. Marzena Lasek, która zadbała nie tylko o scenografię, kostiumy, ale wraz z uczniami należącymi do koła tanecznego zaprezentowała kilka układów tanecznych. Mali tancerze zaprezentowali się przepięknie na szkolnej scenie. Z kolei p. Sławomir Błachut zadbał o oprawę muzyczną - oryginalność utworów, perfekcyjne wykonanie dostarczyło wielu wzruszeń zgromadzonym.

Praca nauczycieli, uczniów, rodziców oraz pracowników obsługi stała się wielkim przedsięwzięciem, które pomimo oczywistej tematyki, zaskoczyło i pozwoliło na nowo głęboko przeżyć znaną od dzieciństwa historię.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.