czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1094

Wizyta zagranicznych gości

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie z niecierpliwością czeka na swoich przyjaciół z krajów partnerskich: Włoch, Estonii, Cypru oraz Turcji, którzy od 1 do 7 lutego będą ponownie gościć w liceum.

To już ostatnie miesiące realizacji projektu "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności", Program Erasmus+, akcja 2- "Partnerstwa strategiczne", w ramach którego bierzemy udział w mini-stażach zawodowych w różnych zakładach pracy, poznajemy specyfikę wykonywania wybranych zawodów, uczymy się rozpoznawać zawodowe predyspozycje, uczestniczymy w mini-seminariach tematycznych, prowadzimy warsztaty językowo-kulturowe oraz poznajemy obyczaje, tradycję, kulturę naszych partnerskich przyjaciół. Każde spotkanie to czas wielu wrażeń i niezapomnianych emocji. Pragniemy, by pobyt w Polsce również dla naszych Gości był pełen ciekawych zdarzeń i pozostawił miłe wspomnienia, do których chętnie będą wracać.

W ramach zajęć projektowych weźmiemy udział w kolejnych mini-stażach zawodowych. Tym razem zrealizujemy je w Fabryce Fiat-Chrysler Automobiles Poland S.A. w Tychach - w jednym z najnowocześniejszych koncernów motoryzacyjnych, w Żywieckim Browarze - w jednym z przodujących przedsiębiorstw piwowarskich na świecie oraz w Silverettcie - kompleksie sportowo-gastronomicznym w Szczyrku, gdzie mamy nadzieję na choć troszkę białego szaleństwa. Cały tydzień będzie wypełniony dodatkowymi zajęciami i atrakcjami. 2 lutego o godz. 16.00 w szkolnym klubie organizujemy wieczorek turecki poświęcony w całości tradycjom, kulturze, smakom oraz tańcom tego kraju. Pragniemy okruchy tureckiego ducha i klimatu przybliżyć wszystkim uczestnikom projektu oraz gościom, którzy zechcą ten czas spędzić razem z nami - serdecznie wszystkich zapraszamy!

Chcemy też naszym partnerskim przyjaciołom pokazać miejsca dla nas historycznie ważne. Odwiedzimy Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz miasto królów polskich, czyli piękny Kraków, a tam m.in. Wawel i Rynek. Czas wspólnego pobytu będzie krótki i nie uda się pokazać wszystkiego, ale mamy nadzieję, że nasza otwartość rozgrzeje serca i sprawi, że Goście zechcą do nas powrócić, a razem docenimy każdą wspólnie przeżytą chwilę.

Realizatorki projektu Erasmus+

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.