Wiadomości

  • 7 lutego 2016
  • wyświetleń: 2761

Powiat bielski siódmy w kraju

Wraz z końcem 2015 roku zakończyła się kolejna edycja rankingu na najlepszy powiat w Polsce prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Powiat bielski znalazł się w gronie najlepszych powiatowych jednostek samorządu terytorialnego, zajmując 7. miejsce.

Sesja Rada Powiatu, Płonka, Pięta
Sesja Rady Powiatu Bielskiego · fot. J. Jesionka / Powiat Bielski


Ranking ma na celu wyłonienie najlepszych wspólnot samorządowych w Polsce w sześciu kategoriach. Pierwsza klasyfikuje powiaty do 60 tys mieszkańców, druga przeznaczona jest dla jednostek z liczbą ludności w przedziale 60 do 120 tys.

Trzecia, w której punktuje nasz powiat to grupa jednostek powyżej 120 tys. mieszkańców. Klasyfikowane są także miasta na prawach powiatu, gminy miejskie z gminami miejsko-wiejskimi oraz gminy wiejskie. Zgłoszenia dokonywane przez samorządy są na bieżąco sprawdzane przez specjalistów, którzy wprowadzają odpowiednią ilość punktów. Eksperci przyznają punkty za zrealizowane projekty w ramach 10 grup tematycznych: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego, wysoka pozycja w rankingu ZPP to zasługa wielu projektów realizowanych przez samorząd powiatowy, a także uznanie, że lokalna wspólnota znajduje się w gronie najlepszych powiatów w kraju.

W związku ze znalezieniem się w finałowej "10" nasz powiat może przez cały rok 2016 używać określenia "Laureat Rankingu Powiatów 2015".

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.