Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2016
  • wyświetleń: 2087

Policja dba o bezpieczeństwo pieszych

Za nami:

Dzisiaj o 6.00 policjanci z drogówki rozpoczęli działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego - czyli "NURD". Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

policja, pieszy, NURD
Trwa policyjna akcja NURD · fot. KMP w Bielsku-Białej


Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia "niechronionych" w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Akcja potrwa całą dobę i zakończy się jutro o 6.00.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.