Wiadomości

  • 25 lutego 2016
  • wyświetleń: 1755

Co najmłodsi wiedzą o strażakach?

17 marca małej sali strażnicy OSP Dziedzice przy ul. Strażackiej 1 o godz. 10.00 przeprowadzone zostaną kolejne gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Tradycyjnie patronat turnieju objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic, a gospodarzem eliminacji w tym roku będzie Ochotnicza Straż Pożarna Dziedzice.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju może uczestniczyć młodzież szkolna z terenu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, szkół gimnazjalnych - II kategoria i szkół ponad gimnazjalnych - III kategoria. Uczestnicy eliminacji będą walczyli o prawo reprezentowania gminy Czechowice-Dziedzice, w poszczególnych kategoriach wiekowych, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju (eliminacje wojewódzkie i centralne). Eliminacje gminne wyłonią po jednym uczestniku w każdej kategorii wiekowej do udziału w eliminacjach powiatowych.

Zachęcamy młodzież szkolną naszej gminy do licznego udziału w eliminacjach, a chętnych prosimy zgłaszać telefonicznie w terminie do 10 marca do Komendanta Gminnego OSP bryg. Tadeusza Szkucika - nr tel. 609547533. Zwracamy się również z prośbą do grona pedagogicznego szkół naszej gminy o popularyzację tego zagadnienia wśród młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do udziału w turnieju.

aka / czecho.pl

źródło: OSP Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.