czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • wyświetleń: 4362

Szkolenie dla geodetów - zdjęcia

3 marca w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, pod patronatem Wojewody Śląskiego i Starosty Bielskiego odbyło się spotkanie szkoleniowe pt. "Bieżące problemy wykonywania prac geodezyjnych po nowelizacji przepisów wykonawczych do Prawa geodezyjnego i kartograficznego". Spotkania takie organizowane początkiem roku w stolicy Podbeskidzia mają już swoją kilkuletnia tradycję.

Reklama

Szkolenie dla geodetów - 03.03.2016 · fot. Powiat Bielski


Szkolenie otworzyła Ewa Sikora naczelnik Wydziału Geodezyjno - Kartograficznego, a członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta przywitał jego uczestników, wyrażając radość z tak dużego zainteresowania szkoleniem.

Spotkanie adresowano do wykonawców prac geodezyjnych oraz pracowników administracji geodezyjnej z terenu powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i miasta Bielska-Białej. W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób, w tym 100 osób reprezentowało firmy geodezyjne.

Głównym prelegentem był Mirosław Puzia - Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. W trakcie prezentacji omówił zagadnienia związane z prowadzeniem i aktualizacją baz danych: Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu, Bazy Danych Obiektów Topograficznych i mapy zasadniczej jako standardowego opracowania kartograficznego, a także Ewidencji Gruntów i Budynków.

Po części teoretycznej otwarto panel dyskusyjny, podczas którego Mirosław Puzia odpowiadał na pytania uczestników. Podnoszenie kompetencji urzędników i wykonawców prac geodezyjnych przekłada się na podniesienie jakości usług świadczonych dla mieszkańców i przedsiębiorców.

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.