czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 10039

Wkrótce przebudowa ul Traugutta

W kwietniu mają ruszyć prace związane z przebudową drogi powiatowej ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 5,5 mln złotych.

Reklama

Ulica Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 04.2016 · fot. A.S.


Uchwalony na 2016 rok budżet naszej gminy zakłada przeznaczenie 1,58 mln złotych na inwestycje na drogach powiatowych. Koszt I etapu inwestycji to 1,5 mln złotych - w połowie koszt ten pokryje dofinansowanie z budżetu państwa, a pozostałą kwotę wyłożą wspólnie gmina Czechowice-Dziedzice oraz Powiat Bielski.

Modernizacja ma objąć odcinek od wybudowanego w ostatnich latach ronda ronda (na skrzyżowaniu ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza) do sklepu PSS Społem "Walcownik". Razem to około 500 metrów. Projekt zakłada również montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Traugutta z ul. Asnyka - w tym newralgicznym miejscu wielokrotnie dochodziło do potrąceń pieszych i innych niebezpiecznych sytuacji.

W związku z przebudową ul. Traugutta zaplanowano również modernizację wodociągu, który na tym odcinku jest jednym z najbardziej wyeksploatowanych i awaryjnych w Czechowicach. Koszt tej inwestycji to ok. 780 tys. złotych, który w dużej mierze pokryje, poprzez dofinansowanie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gmina Czechowice-Dziedzice.

Inwestycja zakłada również budowę zatok autobusowych po obu stronach drogi, parkingu, chodnika i ścieżki rowerowej.

Ul. Traugutta to jedna z najważniejszych ulic w Czechowicach-Dziedzicach. Łączy centrum miasta z osiedlami Manhatan, Północ oraz Kopalnia. Umożliwia sprawny dojazd m.in. do Drogi Krajowej nr 1, Urzędu Skarbowego czy PG Silesii oraz szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Silesia. Wybudowane w 2014 roku rondo przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa na tym odcinku oraz usprawniło ruch dla samochodów nadjeżdżających z ulic Drzymały oraz Narutowicza.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat aż 13,5 mln zł z budżetu gminy zostało przeznaczonych na inwestycje związane z drogami powiatu bielskiego.

A.S. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.