czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2016
  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 2466

Pierwsza płyta Akustycznych Historii

Czechowicki zespół Akustyczne Historie, wydał swoją debiutancką płytę "Świt". Na krążku znajdziemy 10 autorskich utworów.

ReklamaAkustyczne to zespół muzyczny poruszający się w szeroko rozumianej akustycznej piosence autorskiej, obejmującej swym zasięgiem elementy poezji śpiewanej, folku, rocka i jazzu. Nie wskazuje jednak źródeł swoich inspiracji, lecz w sposób naturalny i niewykalkulowany tworzy muzykę wolą od ograniczających barier stylistycznych.

- Wszystkie kompozycje i prawie wszystkie teksty to twórczość nasza lub osób zaprzyjaźnionych. Sporadycznie sięgamy po tzw. wielką poezję i literaturę. Mimo iż nie jesteśmy zespołem improwizującym, to podczas koncertów dialog pomiędzy instrumentami traktujemy jako ważną część przekazu muzycznego. Za sprawą charakterystycznego, oszczędnego, lecz oryginalnego brzmienia oraz ciekawych aranżacji, tworzymy nastrój sprzyjający odbiorowi zmuszających do refleksji tekstów - mówią muzycy zespołu Akustyczne Historie.

Zespół istnieje od 2007 roku. Od tego czasu z powodzeniem koncertuje w domach kultury i innych miejscach zapewniających możliwość odbioru swojej muzyki. Grupa grała między innymi w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej, Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Pubie Galicja w Czechowicach-Dziedzicach, Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu, Hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku, Piwnicy Zamkowej w Bielsku-Białej, Starej Kręgielni przy Pałacu Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach oraz na festiwalu LiteraTura II w Strzelnie - Comein Pub, a także w katowickim Old Timers Garage.Obecnie zespół stanowi trio:
  • Jacek Sokołowski - gitara, śpiew
  • Rafał Wiśniewski - gitara basowa
  • Rafał Kwaśniak - perkusja


Akustyczne Historie zapowiadają już powstanie kolejnych płyt, z których jedna będzie w całości interpretacją muzyczną do wierszy Edwarda Stachury.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.