Wiadomości

  • 25 marca 2016
  • wyświetleń: 2041

Eliminacje do Turnieju Pożarniczego

W czwartek, 17 marca w sali strażnicy OSP Dziedzice przeprowadzono kolejne gminne eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej" pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - 17.03.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, gimnazjalnych - II kategoria i ponad gimnazjalnych - III kategoria. Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 16 uczestników eliminacji, w tym 5 uczestników I grupy wiekowej, 10 uczestników II grupy wiekowej i 1 uczestniczka III grupy wiekowej.

Uczestnicy eliminacji walczyli o prawo reprezentowania gminy Czechowice-Dziedzice - w poszczególnych kategoriach wiekowych - na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju. W każdej kategorii wiekowej czekało tylko jedno miejsce na udział w eliminacjach powiatowych.

Egzamin oceniała pięcioosobowa komisja powołana przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie: bryg. Tadeusz Szkucik - Komendant Gminny OSP, Stefan Kozłowski - wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, Zbigniew Waloszczyk - Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP, Krzysztof Parma - Członek Zarządu OSP Zabrzeg i Mariusz Zelek - Członek Zarządu OSP Ligota.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej oraz zaciętą rywalizacją, bo o zwycięstwie w kategorii szkół gimnazjalnych zadecydowała dodatkowa seria pięciu pytań ustnych.

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą został Mateusz Londzin z MDP OSP Zabrzeg, drugie miejsce zajął Tomasz Gazda z MDP OSP Ligota, a trzeci był Piotr Podsadecki również z MDP OSP Zabrzeg. W kategorii szkół gimnazjalnych, najlepszym okazał się Mateusz Tokarczyk z MDP OSP Zabrzeg, drugi był Adrian Zelek z MDP OSP Ligota, a trzeci Szymon Kopeć z MDP OSP Zabrzeg. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych w eliminacja brała udział tylko jedna uczestniczka, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Bielsku-Białej Patrycja Wiewióra z MDP OSP Ligota i to ona będzie reprezentować gminę na eliminacjach powiatowych w tej kategorii.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Mateusz Londzin w kategorii szkół podstawowych, Mateusz Tokarczyk w kategorii szkół gimnazjalnych i Patrycja Wiewióra w kategorii szkół ponad gimnazjalnych będą reprezentować gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się 2 kwietnia 2016 roku w Jaworzu.

Tradycyjnie patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji w tym roku była Ochotnicza Straż Pożarna Dziedzice.

Zbigniew Waloszczyk

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.