• 3 kwietnia 2016
  • 23 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 11977

Ekstremalny Barbarian Challenge na stadionie MOSiR-u - zdjęcia

Data 17 kwietnia na długo pozostanie w pamięci zawodników,sponsorów oraz organizatorów biegu "Barbarian Challenge". W słoneczną niedzielę blisko 100 śmiałków postanowiło zmierzyć się z torem przygotowanym przez Miłosza "Jot" Jarczoka.

Ekstremalny Barbarian Challenge na stadionie MOSiR-u - 17.04.2016 · fot. Aleksandra Puzoń, MOSiR Czechowice-Dziedzice

Długość trasy sprinterska jak na biegi z przeszkodami, 1500m i ponad 20 przeszkód do pokonania. O 11.00 na trasę wyruszył pierwszy zawodnik a kolejni startowli co minutę. Na trasę wyruszyło sporo przedstawicielek płci pięknej, którym nie straszne było błoto, zimna woda oraz inne przeszkody. Najlepszy czas na trasie wykręcił Artur Surus z Krakowa ( 12min 53 s), który o 8s wyprzedził czechowiczanina Bogusława Homę. Na trzecim stopniu podium stanął Jacek Lapczyk. Bardzo dobry występ zaliczył kolejny z mieszkańców naszego miasta Bogusław Kłaptocz, który przegrał brązowy medal o 2s.

Wśród pań najszybsza była Izabela Wysłuch z czasem 15min 43s. Drugi miejsce zajęła Aleksandra Puzoń a trzecie czechowiczanka Katarzyna Czylok.

O godzinie 13.00 wystartował bieg VIP w którym rywalizowali sponsorzy, organizatorzy oraz zaproszeni goście. Bieg VIP zdominował czechowicki medalista olimpijski w kajakarstwie, Grzegorz Kotowicz.