czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2016
  • 25 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 6297

XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - zdjęcia

W piątek, 22 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach obchodzony był Światowy Dzień Ziemi 2016. Jak co roku, przedszkolaki i dzieci z czechowickich podstawówek spotkały się tego dnia na Placu Jana Pawła II.

Reklama

XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - 22.04.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przed budynkiem Urzędu Miejskiego małych ekologów przywitali: zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec, reprezentujący Radę Miejską - wiceprzewodniczący Krzysztof Bergel oraz radny Janusz Uszok, Bernadeta Klimek - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek, przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwo Bielsko - Irena Polok oraz przedstawiciel CH Stara Kablownia - Agnieszka Kubak.

Dzieci z poszczególnych placówek zaprezentowały swoje hasła ekologiczne. Z rąk wiceburmistrza otrzymały dyplomy, nagrody i słodycze. Tradycyjny Marsz Ekologiczny przeszedł najpierw wokół placu Jana Pawła II. Następnie przedszkolaki pomaszerowały w kierunku placówek, gdzie uczestniczyły w Konkursie Ekologicznym, a dzieci starsze w warsztatach.

XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - 22.04.2016
XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - 22.04.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Uczniowie szkół podstawowych przemaszerowali ulicami naszego miasta do CH Stara Kablownia, gdzie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez przedstawiciela Nadleśnictwa Bielsko. Głównym tematem przyrodniczych zajęć warsztatowych były zagadnienia związane z racjonalnym korzystaniem z bogactwa przyrodniczego lasu i jego mieszkańców. W trakcie zajęć odbył się również konkurs przyrodniczy. Rywalizowali między sobą uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

Nie było przegranych - nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób, aby zachęcić dzieci do postępowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki od przedstawiciela Lasów Państwowych Nadleśnictwo Bielsko.

Rozstrzygnięty został również konkurs przygotowany przez Centrum Handlowe Stara Kablownia dla uczniów gminnych szkół podstawowych na imię dla Skrzata i najciekawszą historię jego podróży po naszym mieście. Konkurs wygrała Wiktoria Gwizdoń, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, która zaproponowała imię Szpulek. Drugie i trzecie miejsce zdobyły uczennice z Zespołu Szkół w Zabrzegu - Weronika Balcarek i Julia Mikołajczyk.

XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - 22.04.2016
XX Marsz Ekologiczny na Dzień Ziemi w Czechowicach - 22.04.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs recyklingowy - "Jestem Eko", upowszechniający prawidłowe zasady postępowania ze zużytymi bateriami oraz telefonami komórkowymi.

Wyniki

  • I miejsce - Katarzyna Czylok, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czechowicach-Dziedzicach, za zebranie 2.500 sztuk baterii,
  • II miejsce - Wiktoria Huhulik, Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, za zebranie 2.000 sztuk baterii,
  • III miejsce - Szymon Ligęza, Przedszkole Publiczne nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach - 1.583 sztuki baterii.


Wyróżnienie, za zebranie 165 kg baterii otrzymało Przedszkole Publiczne nr 5. W ramach konkursu zebrano w sumie 420 kg baterii!

W sprawnym przeprowadzeniu XX Marszu Ekologicznego oraz warsztatów przyrodniczych pomagały uczennice z Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.