czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2942

Ukradli trakcję kolejową i zniszczyli dwa elektrowozy

Policjanci z Czechowic-Dziedzic wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy z nastawni kolejowej skradli kilkadziesiąt metrów przewodu jezdnego, powodując zakłócenie działania trakcji kolejowej. Ponadto rozkradli wyposażenie dwóch elektrowozów, doprowadzając do znacznych strat w mieniu, które mogą sięgać nawet miliona złotych. Za przestępstwa te grozi im do 8 lat więzienia.

Złodzieje wpadli w zaplanowaną przez funkcjonariuszy zasadzkę, gdy wrócili po zaparkowany w zabrzeskim lesie samochód. Wcześniej porzucili ten pojazd, chcąc uniknąć zatrzymania po kradzieży trakcji kolejowej. Wycięli ponad 50 metrów przewodu jezdnego z terenu nastawni kolejowej, doprowadzając do zakłócenia działania trakcji.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy powiatu żywieckiego w wieku 28 i 22 lat. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyna kradzież, której dopuścili się w ostatnim czasie. Zatrzymani rozkradli metalowe elementy wyposażenie dwóch elektrowozów. Spowodowali szkody, które mogą sięgać nawet miliona złotych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.