czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3297

Kierowca ciężarówej Scanii próbował bezskutecznie przekupić policjantów

Kierowca ciężarowej Scanii chciał uniknąć mandatu. Teraz może trafić do więzienia na najbliższe 10 lat. Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 65-latka z Sosnowca, który próbował ich przekupić wręczając łapówkę.

Reklama

Na czechowickiej ul. Kopernika patrol zatrzymał do kontroli ciężarową scanię. Kierowca nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 500 zł oraz nałożyli na niego 3 punkty karne. 65-latek został jednocześnie poinformowany o prawie do odmowy przyjęcia mandatu i skierowaniu sprawy do sądu.

Sprawca chcąc uniknąć kary, niewiele się namyślając, zaproponował mundurowym 200 zł łapówki. Prosił jednocześnie, aby odstąpili od karania go mandatem, a oferowane pieniądze przeznaczyli na własne potrzeby.

Funkcjonariusze pouczyli kierowcę, że popełnia przestępstwo, za które może zostać zatrzymany. Sprawca w dalszym ciągu nalegał, aby policjanci przyjęli pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Nie uniknie też kary za popełnione wykroczenie.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.