Wiadomości

  • 1 maja 2016
  • wyświetleń: 3414

Finał IV edycji konkursu Master of English w Katolickim Gimnazjum

We wtorek, 26 kwietnia odbył się finał IV edycji konkursu Master of English, zorganizowany przez anglistów Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach - Danutę Cwajną-Szkucik i Jakuba Kowalskiego. Uczestnicy finału zostali wyłonieni spośród ponad stu uczniów szkół podstawowych drogą wewnątrzszkolnych eliminacji. W piętnastoosobowej grupie najlepszych finalistów znaleźli się uczniowie jedenastu placówek z Czechowic-Dziedzic i okolic.

Finał IV edycji konkursu Master of English
Finał IV edycji konkursu Master of English w Katolickim Gimnazjum - 26.04.2016


W ramach finałowego etapu, uczestnicy wykazali się wiedzą z języka angielskiego, jak i i kultury krajów anglojęzycznych, rozwiązując między innymi takie zadania jak krzyżówka, domino, wyklejanka czy łączenie tytułów angielskich bajek. W przerwach konkursu, oprócz posilenia się przygotowanymi przekąskami, uczniowie mieli okazję poćwiczyć swój angielski w konwersacji z nauczającym w Katolickim Gimnazjum native speaker'em, którym jest Brytyjczyk Tim Vipond.

W gronie pięciu najlepszych finalistów znaleźli się:
  • I miejsce: Aleksandra Jeż (SP3 Czechowice - nauczyciel: Janina Wiktorow)
  • II miejsce: Miriam Wiciejowska (SP3 Czechowice - nauczyciel: Katarzyna Fura)
  • III miejsce: Małgorzata Hodurek (SP3 Czechowice - nauczyciel: Janina Wiktorow)
  • IV miejsce: Mikołaj Kubiczek (SP Bestwinka - nauczyciel: Łucja Firganek)
  • V miejsce: Maciej Wilewski (SP5 Czechowice - nauczyciel: Weronika Kozioł)


Finał IV edycji konkursu Master of English
Finał IV edycji konkursu Master of English w Katolickim Gimnazjum - 26.04.2016


Główną nagrodą w zmaganiach był roczny kurs językowy sponsorowany przez Centrum Języków Obcych BEST. Konkurs był okazją ku temu, żeby sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę, zintegrować się z rówieśnikami, a także przekonać się, że rywalizacja może przebiegać w przyjaznej i zabawnej atmosferze.

Anna Tomanek-Puda

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.