Wiadomości

  • 7 maja 2016
  • 19 maja 2016
  • wyświetleń: 10871

1. Czechowicka Noc Muzeów - zwiedzanie, pokazy ognia i konkursy

Fatalna pogodna - chłodna i deszczowa, nie odstraszyła uczestników Czechowickiej Nocy Muzeów, którzy tłumnie wzięli udział w pierwszej edycji wydarzenia w Czechowicach-Dziedzicach.

I Noc Muzeów w Czechowicach-Dziedzicach - 13.05.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


I Czechowicka Noc Muzeów, odbywająca się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, nie dała się ani pogodzie, ani "pechowej" dacie - wszak odbyła się w piątek 13. Dobrze przygotowanemu wydarzeniu nie mogło przeszkodzić nawet to, że w Czechowicach-Dziedzicach muzeum, przynajmniej jak na razie, nie ma...

Jest za to Izba Regionalna, w której to właśnie, o godzinie 19.00, I Czechowicka Noc Muzeów się rozpoczęła. Uczestnicy mogli tam wysłuchać wykładu o historii miasta. Następnie - "W Starym Kinie", a dokładniej w Piwnicy Muz czechowickiego Miejskiego Domu Kultury, odbyło się spotkanie ze Stanisławem Janickim. W tym czasie, w holu MDK-u trwała prezentacja twórczości artystów ludowych Rozalii i Józefa Szypułów oraz Jadwigi i Czesława Kubików. Można tam było również zobaczyć: prezentację twórczości Koła Rękodzieła przy MDK-u, stoisko księgarni "Na Lesisku" oraz Bookcrossing - stoisko z książkami, akcja "Przygarnij książkę".

Na placu przed budynkiem MDK-u swój obóz rozbiła Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice-Dziedzice oraz Grupa Rekonstrukcyjna. Odbyły się pokazy, w tym zapierający dech w piersiach pokaz odbicia skradzionego przez handlarzy dziełami sztuki obrazu. Następnie uczestnicy przeszli - w marszu z pochodniami - do Gimnazjum Publicznego nr 3 przy ul. Łuksiewicza.

Tam odbyły się Imieniny Patrona Szkoły i ulicy Ignacego Łukasiewicza. Na uczestników czekała prezentacja "Łukasiewicz w Czechowicach - Dziedzicach", quiz kahoot dla gości - historia miasta, animacje dla dzieci i pokazy z ogniem i światłem związane - Grupa Zapaleńcy Fire Show Team oraz prezentacja harcerzy z czechowickiego hufca.

Następnie uczestnicy imprezy przeszli do Kościoła św. Katarzyny, gdzie miało miejsce nocne zwiedzanie jego wnętrz. Później pojawili się zaś z wizytą u KOTULIŃSKIEGO 6, na wernisażu wystawy fotograficznej Doroty Koperskiej. Na zakończenie uczestnicy I Czechowickiej Nocy Muzeów przeszli tajemniczym szlakiem wśród pochodni w stronę Hotelu "Pałac Kotulińskich". Tam nastąpiło przywitanie chlebem i solą, nocny piknik, pokazy starych fotografii, zdjęć i pocztówek oraz nocne muzykowanie z gitarą.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.