Wiadomości

  • 13 maja 2016
  • 14 maja 2016
  • wyświetleń: 9902

Mażoretki Perfekto w Czeskim Cieszynie - zdjęcia i wideo

Tancerki czechowickiego zespołu mażoretek "Perfekto" wzięły udział w Polsko-Czeskich zawodach zespołów mażoretkowych. W sobotę 7 maja w Czeskim Cieszynie o medale walczyły 124 tancerki z ośmiu miast Polski i Czech.

Mażoretki Perfekto w Czeskim Cieszynie - 07.05.2016 · fot. gekon


Czechowickie mażoretki zdobyły:
  • pierwsze miejsce w kategorii BATON Kadetki.
  • pierwsze miejsce w kategorii POM POM Kadetki.
  • pierwsze miejsce w kategorii MINI FORMACJE Juniorki-Seniorki.
  • pierwsze miejsce w kategorii DUO-TRIO Juniorki-Julia Kapłon i Aleksandra Konopka.
  • drugie miejsce w kategorii SOLO BATON Juniorki-Aleksandra Konopka.


Ponadto Weronika Benek zdobyła tytuł I Vice Mini Miss Mażoretek 2016.Organizatorem konkursu była Kateřina Kubíčková oraz Francuski promotor zespołów artystycznych Bernard Ratto.

Założycielem mażoretek sportowych w Republice Czeskiej, a później w Europie, był mgr. Jiří Necid. W 1994 roku zorganizował pierwszy konkurs tego typu w Hranice. Był inicjatorem i współzałożycielem ruchu mażoretkowego w Europie a mianowicie EMA (Europejskie Stowarzyszenie Mażoretek) z siedzibą w Zagrzebiu, CRO (1999).

We wrześniu 2003 EMA przekształciło się w IMA International Majorettsport Association.Na sesji inauguracyjnej IMA został wybrany pierwszy prezydent IMA, Stanisław Rewienski / Prezydent Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.

Działalność IMA dzięki działaniom państw członkowskich bardzo szybko się rozwija. Odbyła się duża liczba zawodów na najwyższym poziomie / Europejskie Grand Prix i Mistrzostwa Europy / pokazała, że styl IMA się rozwija i z roku na rok było coraz więcej krajów, które były zainteresowane przyłączeniem się do IMA.

Mażoretki Perfekto Czechowice-Dziedzice - dwie kategorie wiekowe od 5-11 lat i od 12-18lat - dziewczęta ćwiczą w MDK w sali baletowej-każdy czwartek.

Materiał o konkursie w czeskiej telewizji:

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.