czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2016
  • wyświetleń: 5564

W Tychach budują Gemini Park - otwarcie za 10 miesięcy

W naszym sąsiedztwie powstaje nowa galeria handlowa. Od kwietnia przyszłego roku będzie można robić zakupy w Gemini Park Tychy! Znamy już najemców powierzchni handlowych.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Gemini Park Tychy - 20.05.2016 · fot. www.facebook.com/GeminiParkTychy


20 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod fundamenty Gemini Park Tychy, oficjalnie inaugurująca rozpoczęcie budowy. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firmy Gemini Holding oraz władz Miasta Tychy.

- Prace budowlane na terenie inwestycji postępują zgodnie z planem. Roboty ziemne polegające na budowie platformy pod fundamenty centrum są na ukończeniu. Rozpoczęliśmy wykonywanie konstrukcji żelbetowej. Obecnie wykonaliśmy ponad 200 stóp fundamentowych tj. blisko 30 proc. wszystkich fundamentów. Rozpoczęliśmy wykonywanie słupów żelbetowych podtrzymujących konstrukcję stropu nad parterem. Prace związane z przekładkami, jak również z przyłączami mediów są dalece zaawansowane. Możemy poinformować, że według harmonogramu otwarcie Gemini Park Tychy odbędzie się w kwietniu 2017 roku - komentuje Leszek Szklener, Pełnomocnik ds. przygotowania inwestycji.

Budowa Gemini Park Tychy - 05.2016 · fot. www.facebook.com/GeminiParkTychy


Za wynajem powierzchni handlowej odpowiedzialna jest międzynarodowa firma doradcza CBRE, która podczas doboru oferty obiektu kierowała się przede wszystkim preferencjami tyszan. Jednym z najemców obiektu jest polska sieć supermarketów - Piotr i Paweł. Ponadto do centrum dołączy sieć detaliczna RTV Euro AGD, sieć supermarketów dekoracyjnych Jysk, drogeria Rossmann, sklep z odzieżą sportową Martes Sport czy sieć sklepów z artykułami dziecięcymi SMYK. Reprezentanci branży jubilerskiej to Time Trend czy Briju, a wrażeń czytelniczych dostarczy Świat Książki i Kolporter. Punkt gastronomiczny w Gemini Park Tychy będzie miejscem, które dopasuje się do preferencji każdego z odwiedzających. Ofertę gastronomiczną wzbogacą marki takie jak m.in. Olimp, Companeros, Kebab by Olimp czy Lodomania. Sektor usługowy obiektu będzie również rozbudowany, w ofercie znajdą się takie firmy jak: Rainbow Tours, Itaka, Wezyr Holidays, Orange, E-Smoking World, Pralnia Wicher i Kantor.

- Naszym zadaniem jest przygotowanie takiego mixu najemców centrum, aby w pełni zadowolił on rosnące oczekiwania klientów projektu. Stąd w galerii znajdą się sieci jak RTV Euro AGD, Smyk, Martes Sport i Rossmann. Równocześnie prowadzimy negocjacje z kluczowymi najemcami modowymi, wskazanymi przez potencjalnych klientów centrum jako konieczne dla projektu Gemini Park Tychy. Nie możemy też zapomnieć o aktywnościach dodatkowych jak klub fitness czy gastronomia - komentuje Magdalena Frątczak, Senior Director, CBRE.

Wizualizacje Gemini Park Tychy
Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Nowo powstająca inwestycja Gemini Park Tychy będzie nowoczesnym, wielkopowierzchniowym obiektem handlowym liczącym około 36 tys. mkw. powierzchni najmu z parkingiem na 1,1 tys. pojazdów. W obiekcie planowo znajdzie się 130 lokali przeznaczonych dla popularnych marek.

Największym atutem Gemini Park Tychy ma być lokalizacja obiektu. Centrum Handlowe ulokowane będzie przy ulicy Beskidzkiej - jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Łodzią czy Cieszynem i dotrze z ofertą nawet do ok. 1,5 mln osób mieszkających w okolicy.

Lokalizacja Gemini Park Tychy

BM / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.