czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2096

Maj w Przedszkolu nr 3: galeria zdjęć z najważniejszych wydarzeń

Co słychać w Przedszkolu nr 3? Poniżej publikujemy informację nadesłaną przez Barbarę Wawak, nauczycielkę z tej placówki.

Reklama

CO SŁYCHAĆ W PRZEDSZKOLU NR 3? · fot. Barbara Wawak


W pierwszym tygodniu maja w naszym przedszkolu miał miejsce V przegląd poezji dziecięcej. W konkursie poetyckim wzięły udział chętne dzieci, które recytowały swoje ulubione wiersze. Były to m. in. utwory Jana Brzechwy "Kaczka dziwaczka", "Skarżypyta", "Leń"; Juliana Tuwima "Abecadło", "Bambo", ""Okulary"; Ignacego Krasickiego "Dzieci i żaby" czy Marii Konopnickiej "Czy to bajka". Konkurs miał na celu zainteresowanie poezją dziecięcą, rozbudzanie fantazji i wyobraźni poprzez prezentowanie obrazów poetyckich, wdrażanie do właściwego obcowania ze światem poezji. Wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, dlatego też jury przyznało każdemu dziecku nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Sporą atrakcją dla przedszkolaków były warsztaty edukacyjne "Zdrowe odżywianie - na jakie zdecydować się danie", przeprowadzone przez Fabrykę Kreatywności. Zajęcia miały na celu wyjaśnić, jak powinno wyglądać nasze codzienne odżywianie oraz udzielić informacji zobrazowanych za pomocą eksperymentów - np. dlaczego sól w nadmiarze szkodzi, dlaczego należy pić dużo mleka, a unikać niezdrowej coli. Przedszkolaki aktywnie brały udział w proponowanych eksperymentach, przekonując się o wyższości warzyw nad słodyczami.

W słoneczną sobotę 21 maja, z okazji Majówki na Lipowcu zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3, dzieci z grupy motylków i biedronek wystąpiły przed zgromadzoną publicznością z programem artystycznym zatytułowanym "Witamy lato". Podczas imprezy rodzice i goście mogli podziwiać talenty wokalne oraz taneczne naszych przedszkolaków. Dzieci za swoje występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. W programie majówki znalazły się również atrakcje, z których mogli skorzystać wszyscy uczestnicy.

31 maja był dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy wraz z nauczycielkami pojechały na wycieczkę na bielskie Błonia. Głównym celem wyjazdu była integracja dzieciaków oraz wspólne zabawy ruchowe na ogromnym placu zabaw. Sprzęty tam zgromadzone różniły się od wyposażenia przedszkolnego ogrodu, toteż energia dzieci na placu zabaw była olbrzymia. Na szczęście piękna pogoda dopisała, więc dzieci mogły bawić się na wielkiej zjeżdżalni, pokonywać różne tory przeszkód, wspinać się na ogromnego pająka, a nawet ćwiczyć na prawdziwej siłowni. Zabawy te z pewnością przyczyniły się do rozwoju koordynacji ruchowej przedszkolaków. Ogromną atrakcją dla dzieci było również spożywanie obiadu i podwieczorku na łonie natury. Biorąc pod uwagę fakt, że bielski plac zabaw był bogato wyposażony i każde dziecko znalazło tam coś dla siebie, żal było wracać do przedszkola. Dlatego za rok z pewnością znów odwiedzimy to miejsce!

Barbara Wawak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.