czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3102

Jeżycjada najeżona konkursami w Zespole Szkół w Ligocie

25 maja po raz piąty w Zespole Szkół w Ligocie odbył się gminny konkurs czytelniczy:"Szlakiem Jeżycjady", nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Czechowic- Dziedzic: Marian Błachut.

Reklama

Jeżycjada najeżona konkursami w Zespole Szkół w Ligocie - 25.05.2016 · fot. Zespół Szkół w Ligocie


Tym razem zaproszenie przyjęło dziewięć szkół z terenu naszej gminy i razem z uczestnikami konkursu, opiekunami i publicznością mieliśmy okazję znowu przemierzać poznańskie ulice, gościliśmy w domach bohaterów, towarzyszyliśmy im podczas podejmowania życiowych decyzji. Jako że literatura zaproponowana przez p. Małgorzatę Musierowicz należy do tej nieutylitarnej - to mamy nadzieję jako organizatorzy, że wartości wyniesione podczas czytania kolejnych tomów sagi zakiełkują w naszej młodzieży- bo przecież tak naprawdę, to co liczy się w życiu to miłość, rodzina , przyjaźń, wzajemnie świadczone sobie dobro- zgodnie z myślą naszego patrona J. Tischnera: "To człowiek dla człowieka może być częścią nieba".

Tegoroczne rozgrywki przebiegały w czterech etapach, w których nie zabrakło widowiskowych konkurencji: "ortograficznych jeży", krzyżówek, rebusów, scenek czy puzzli.

Ostatecznie zwyciężył Zespół Szkół z Zabrzega, drugie miejsce równolegle przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach - Dziedzicach, a trzecie miejsce Szkole Podstawowej nr 2 z Ligoty - Miliardowic. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe z serii Jeżycjady oraz upominki - zakładki do książek i kalendarze.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, imprezę uatrakcyjniły chóry- pod kierunkiem p. Lucyny Machalicy i chór męski z kl. III a gimnazjum. Całość imprezy przygotowały i opracowały p. Renata Okrzeszowska i p. Agata Biela, które już dzisiaj zapraszają na kolejne spotkanie z literaturą M. Musierowicz, bowiem człowiek czytający wart jest dwóch.

Agata Biela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.