czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2016
  • 19 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3292

500+ w naszej gminie: 3.760 dzieci, miliony na kontach

Trwa realizacja Programu Rodzina 500+ w naszej gminie. Wydział Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przypomina, że w przypadku złożenia wniosku po 1 lipca 2016 r. prawo do świadczenia ustalone zostanie począwszy od miesiąca złożenia wniosku, czyli już bez wyrównania za kwiecień, maj i czerwiec.

Reklama

Realizacja programu Rodzina 500+ w Czechowicach-Dziedzicach od samego początku przebiega wyjątkowo sprawnie. Nie jest to dziełem przypadku. Przypomnijmy, że na potrzeby realizacji programu, do realizującego program w gminie Wydziału Świadczeń Społecznych przyjęto dwie dodatkowe osoby. W Urzędzie Miejskim przygotowano specjalnie salę - łatwo dostępną, bo znajdującą się na poziomie "0", wyposażoną w sześć stanowisk obsługujących wnioskodawców. Z myślą o mieszkańcach sołectw, utworzony został natomiast dodatkowy punkt przyjmujący wnioski w Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach. Do końca kwietnia obsługujący program wydział pracował zaś codziennie do godziny 17.30, a weryfikacja wniosków i przygotowywanie decyzji o przyznaniu świadczeń odbywało się również w soboty.

Dzięki temu, do 15 czerwca br. w Czechowicach-Dziedzicach przyjętych zostało 2.848 wniosków (2.166 w wersji papierowej i 682 w formie elektronicznej, głównie za pośrednictwem banków). Liczba wydanych decyzji o przyznaniu świadczenia wychowawczego 500+ wyniosła zaś 2.784.

W okresie świadczeniowym od 1 kwietnia 2016 do 30 września 2017 roku terminy wypłaty świadczeń w ramach programu 500+ zostały w Czechowicach-Dziedzicach ustalone na dzień 22 każdego miesiąca.

Wypłacono:
  • 22 kwietnia - 761.216 zł (dla 1.523 dzieci)
  • 22 maja - 2.495.736 zł (dla ok. 3.260 dzieci)
  • plan na 22 czerwca - 2.396.774 zł (dla ok. 3.760 dzieci)
  • łącznie - 5.653.727 złotych


Wydział Świadczeń Społecznych szacuje, że liczba dzieci objętych świadczeniem wychowawczym w ramach programu 500+ może w naszej gminie sięgnąć nawet 3.900. Jest ona oczywiście przybliżona, bo liczba dzieci uprawnionych stale się zmienia (jedne kończą 18 lat, nowe się rodzą, zmienia się też sytuacja materialna rodzin). Ponadto korzystanie z programu nie jest obligatoryjne.

Przypominamy, że w przypadku złożenia wniosku po 1 lipca prawo do świadczenia ustalone zostanie począwszy od miesiąca jego złożenia. Osoby, które chcą otrzymać świadczenia z wyrównaniem od kwietnia powinny to zatem zrobić najdalej do piątku 1 lipca.

Od poniedziałku 4 lipca wnioski nie będą już przyjmowane w sali 003, w przyziemiu Urzędu Miejskiego, gdzie - w związku ze startem programu - przygotowano dodatkowe stanowiska obsługi. Od 4 lipca składających wnioski oraz osoby mające pytania w sprawie realizacji programu 500+ zapraszamy do pokoju 106 w Wydziale Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.