czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2016
  • 5 września 2016
  • wyświetleń: 6836

Bieg Niepodległości może być najlepszą imprezą w kraju

Czechowicki Bieg Niepodległości bierze udział w konkursie na Biegowe Wydarzenie Roku 2015/16 Festiwalu Biegowego. Głosowanie trwa do 7 września, a nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane dwa dni później podczas uroczystej Gali Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdrój.

Reklama

Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 11.11.2015
Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 11.11.2015 · fot. Wiktoria Bartas / czecho.pl


Biegi Niepodległości to impreza z bogatą tradycją w naszej gminie. Biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości - w 2015 roku była to już 24. edycja - odbywały się jednak dotąd na dystansie około 3,5 kilometra i bez pomiaru czasu. W tym roku, po raz pierwszy, czechowicki Bieg Niepodległości został przeprowadzony na dokładnie zmierzonej trasie o długości 10 tysięcy metrów, zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. Profesjonalnie - za pomocą chipów - przeprowadzone zostały pomiar czasu.

Wystartowało 896 osób (w tym dzieci), wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi, oddającymi klimat Święta Niepodległości, medalami.

Głosowanie prowadzone jest poprzez wysłanie smsem odpowiedniego kodu. Szczegóły znajdują się na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

- Nowa, atrakcyjna, dokładnie zmierzona trasa, niepowtarzalna atmosfera potwierdzona komentarzami uczestników w mediach społecznościowych. Już pierwsza edycja biegu na nowej trasie była największym Biegiem Niepodległości na dystansie 10 km na Śląsku. Już teraz zapraszamy na jubileuszowy XXV Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach 11 listopada w samo południe - zachęcają do głosowania organizatorzy biegu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.