czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2016
  • 28 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 12556

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej

W weekend w Bielsku-Białej odbył się XIII Międzynarodowy Piknik Lotniczy. Jedną z tegorocznych atrakcji były bez wątpienia przeloty wojskowego odrzutowca MiG-29 oraz pokazy zespołu akrobacyjnego "Orlik".

Pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" - 28.08.2016 · fot. bielsko.info


Tegoroczny piknik lotniczy w Bielsku-Białej był bardzo atrakcyjny. Obok pokazów lotniczych bielską imprezę uświetnił przelot wojskowego odrzutowca MiG-29. Niewątpliwą atrakcją były też pokazy zespołu akrobacyjnego "Orlik".

Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej - 27.08.2016 · fot. Gekon


Orliki przyleciały do Bielska-Białej w niedzielę. Zespół powstał w 1998 i stacjonuje w Radomiu. Piloci latają na samolotach turbośmigłowych PZL-130 Orlik, skąd pochodzi nazwa zespołu. Pomysł powołania zespołu powstał w związku z zaproszeniem polskiego lotnictwa wojskowego do udziału w pokazach lotniczych Air Tatoo w Fairford w Anglii. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów wykonujących loty w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego, selekcji oraz doboru kandydatów dokonuje lider we współpracy z pozostałymi członkami zespołu.

Obok samolotów Polskich Sił Powietrznych miłośnicy lotnictwa z Bielska-Białej po raz kolejny zobaczyli widowiskowy popis czeskiej grupy Pterodactyl Flight. Tradycyjnie nad stolicą Podbeskidzia swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentował też niemiecki pilot Uwe Zimmermann.

piknik lotniczy

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.