czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4600

Katarzyna Kłys - czechowicki akcent na igrzyskach w Rio de Janeiro

W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z pewnością wiele osób z naszego miasta będzie przeżywać dodatkowe emocje, gdy na tatami wejdzie Katarzyna Kłys. Judoczka przez wiele lat była zawodniczką MKS Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Katarzyna Kłys, Rio de Janeiro, igrzyska,olimpiada
Katarzyna Kłys w Rio de Janeiro · fot. facebook.com/KatarzynaKlysOfficial/


Katarzyna Kłys (nazwisko panieńskie Piłocik) urodziła się w 1986 roku w Bielsku-Białej. Jest judoczką, reprezentującą na co dzień klub KS Polonia Rybnik. Wcześniej występowała w barwach Wisła Kraków i UKS Judo Kraków, ale to w Czechowicach-Dziedzicach, gdy w klubie MKS trenował ją Bogdan Tyl, wskoczyła na międzynarodowy poziom. Wówczas zaczęła odnosić pierwsze sukcesy na wielkich arenach, zdobywając srebro Mistrzostw Europy w Belgradzie.

Igrzyska w Brazylii będą jej trzecimi zawodami tej rangi. Judoczce wciąż brakuje medalu z najważniejszej w świecie sportu imprezy. Na swoim koncie ma już medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy, w tym kontynentalne złoto zdobyte w kwietniu tego roku w drużynie.

Katarzyna Kłys będzie walczyła o medal w kategorii do 70kg od 10 sierpnia. Trzymamy kciuki!

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.