czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6470

Czechowiczanka żegna się z Olimpiadą. Porażka judoczki w 1/8 finału

Na 1/8 finału zakończyła swój udział w igrzyskach w Rio de Janeiro pochodząca z Czechowic-Dziedzic Katarzyna Kłys. Polka przegrała z Hiszpanką Marią Bernabeu.

Reklama

kłys
Czechowiczanka żegna się z Olimpiadą. Porażka judoczki w 1/8 finału · fot. TVP2


Polka przystąpiło do ataku od początku walki, próbowała akcji w parterze, ale Hiszpanka, srebrna medalistka mistrzostw świata, nie pozwoliła dojść Katarzynie Kłys do korzystnej pozycji. Maria Bernabeu uaktywniła się w drugiej części walki i kilka razy starała się wykonać rzut. Bezskutecznie.

Nasza judoczka nieco osłabła pod koniec rywalizacji i skoncentrowała się na obronie. Zdaniem sędziów, Kłys unikała walki i na 15 sekund przed końcem ukarali ją karą shido za bierność. Polka rzuciła się do ataku, ale nie zdołała już powalić Hiszpanki na ziemię. Reprezentantka Biało-Czerwonych w kategorii do 70 kg przegrała, pomimo że rywalka nie zdobyła punktu. Judoczka, dla której był to trzeci występ na igrzyskach, odpadła tym samym z zawodów.

- Był to start, do którego się przygotowywałam, marzyłam o tym medalu, niestety się nie udało - mówiła na gorąco po swojej walce pochodząca z Czechowic-Dziedzic zawodniczka. - Rywalka była w moim zasięgu, mimo, że jest wicemistrzynią świata, to walka wyglądała całkiem dobrze. Pod koniec zrobiłam głupi atak, który zadecydował o mojej porażce - dodała w rozmowie z reportem TVP Sport.

W poprzedniej rundzie Kłys pokonała zawodniczkę z Uzbekistanu, Gulnozę Matnijazową. Retransmisję walki Katarzyny Kłys z Marią Bernabeu można obejrzeć na stronie TVP Sport.

ab / czecho.pl

źródło: www.sportowefakty.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.