Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2016
  • 13 września 2016
  • wyświetleń: 16443

Piknik Rodzinny "Przy fontannie" na Placu Jana Pawła II - zdjęcia

W niedzielę 11 września, na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, odbył się IX Piknik Rodzinny. W czasie pikniku otwierającego Jesienną Szkołę Profilaktyki bawiono się bez alkoholu.

Piknik Rodzinny "Przy fontannie" na Placu Jana Pawła II - 11.09.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Imprezę rozpoczęła Agnieszka Borowska-Paszek Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, która przywitała uczestników i zaprosiła na scenę Clowna- Panią Klementynę oraz czarodzieja Markosa. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali natomiast: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanna Badowska, w towarzystwie dzieci uczestniczących w pikniku.

Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w przygotowanych zabawach i animacjach. Na dzieci oraz rodziców czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki oraz stoiska z malowaniem twarzy, z których dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Sikorowski śpiewający w duecie ze swoją córką Mają Sikorowską.

W czasie trwania imprezy w namiocie eksperckim Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień dyżurowali terapeuci uzależnień. Można było skorzystać z fachowego poradnictwa oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych. Materiały edukacyjne i ulotki rozdawali także członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej oprócz zachęcania do zdrowego odżywiania, prowadzili badanie wydajności płuc i badanie poziomu cholesterolu wraz z konsultacją lekarską. Ponadto Ratownicy PCK prowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy, zaś Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - jak co roku - przeprowadził pokaz sprzętu policyjnego.

W czasie trwania pikniku mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z działalnością Świetlicy socjoterapeutycznej "Zatoka" oraz Centrum Edukacji i Rozwoju.

Cele imprezy to: promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia, promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży, dawanie przykładu, że bez alkoholu i narkotyków można się wspaniale bawić, edukacja publiczna (w czasie imprezy działały punkty informacyjne, dyżury specjalistów, rozdawane były ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorem imprezy profilaktycznej jest: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Organizatorzy dziękują okolicznym lokalom gastronomicznym i sklepom, które na czas trwania Pikniku Rodzinnego (w godz. 15.00-18.00) wstrzymały sprzedaż napojów alkoholowych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.